Katerīna Orrava

Katerīna Orrava

Software Developer

Mani sauc Katerīna, un man ir 29 gadi. Es sāku interesēties par IT, strādājot kā matemātikas skolotāja skolā. Bieži vien sarunās ar skolēniem es ieteicu viņiem izpētīt šo nozari, jo zināju, ka es to darītu, ja man būtu jāizvēlas profesija vēlreiz. Agrāk man šķita, ka IT un programmēšana ir viens un tas pats, taču vēlāk es uzzināju, ka tā ir milzīga joma, kurā ir daudz iespēju izvēlēties “savu” profesiju.

Mani patiešām pārsteidza tas, ka cilvēki IT nozarē ir ļoti atbalstoši un gatavi palīdzēt. Mācību laikā es bieži dzirdēju, ka zināšanas ir svarīgas, bet arī rakstura īpašības un spēja mācīties katru dienu ir nozīmīgas. Mācības bija ļoti interesantas un aizraujošas, bet arī grūtas, jo bija grūti atrast laiku ģimenei.

Es sāku savu IT karjeru 2023. gada martā, un, lai gan esmu tikai sākuma posmā, es lepojos ar savu sasniegumu un ticu, ka ir iespējams veiksmīgi mainīt profesiju. Problēmu risināšana ir tas, kas man patīk un iedvesmo. Ir svarīgi būt apņēmīgai un mācīties visu laiku, jo IT nozarē pastāv nepārtraukta attīstība un jauninājumi.