Atbildes uz jautājumiem

Kā reģistrēties Discord kanālā?

Lai varētu piedalīties mācību programā vai vienkārši būtu kā dalībniecei SheCanDoIT kopienā - Jums būs nepieciešams pieveinoties mūsu Discord platformā.

Discord ir bezmaksas saziņas lietotne. Tā nodrošina teksta, balss un video tērzēšanu un atbalsta privātas ziņas, grupu ziņojumus u.c. funkcionalitātes.

Mēs izmantojam Discord kā galveno saziņas vietni ar dalībniecēm.

Mēs dalībniecēm nesūtām ielūguma saites uz mūsu Discord serveri, bet tam vienkārši vari pievienoties no sava SheCanDoIT profila.

Kā pievienoties mūsu Discord kanālam?

1) Vispirms Tev jāieiet savā SheCanDoIT profilā un jāpieslēdzas izmantojot veidu kā reģistrējies pirms tam (FaceBook vai LinkedIn). Piekļūt vari spiežot uz saites vai izmantojot pogu mājaslapā "Pievienojies mums".

Anketa no jauna Tev nebūs jāpilda, bet šādi varēsi piekļūt savam SCDI profilam, lai piesaistītu savu Discord lietotāju/pievienotos mācībām utt.

2) Vispirms pārliecinies, ka esi pievienojusies mūsu galvenajam Discord kanālam. To vari izdarīt nospiežot uz pogas "Pievienoties Discord".

3) Tad Tu tiksi pārvirzīta uz DIscord lapu, kur Tev liks ievadīt e-pastu un paroli, ko izmantoji, kad reģistrējies DISCORD. Lūdzu ņem vērā, ka reģistrācija Discord platformā notiek atsevišķi no reģistrācijas SCDI mājaslapā (šeit Tev ir jāievada dati par davu Discord kontu, nevis SCDI kontu).

Ja Tev vēl nav Discord profils, to vari izveidot arī klikšķinot šeit.

4) Ja Tu veid reģistrāciju, tad Tev lūgs ievadīt savu e-pastu, attēlojamo vārdu, lietotājvārdu, paroli un dzimšanas datus.

Tev būs jāatzīmē, ka piekrīti reģistrācijas noteikumiem un varēsi nospiest "Continue".

Tev uz norādīto e-pastu atnāks apstiprinājuma links.

5) Pēc pieslēgšanās Discordam, Tev būs jāatļauj SCDI platformai piekļūt Tavai Discord reģistrācijas informācijai un jāapstiprina, ka vēlies pievienoties Discord kanālam.

6) Tev no šī brīža - katru reizi, kas pieslēgsies Discord platformai vai atvērsi savu Discord aplikāciju būtu jābūt pieejai mūsu Discord serverim.

Jūs Discord platformā kreisajā sānā redzēsiet Discord Servera SCDI apaļu logo un sānā kanālus
ar vairākām sarunu lapām:

  • #paziņojumi - te tiks publicēta galvenā informācija;
  • #sarunas - te varat uzdot mums un citiem kolēģiem jautājumus un sākt citas sarunas;
  • #iepazīsimies-te - te varat iepazīstināt ar sevi.

7) Ja pēc reģistrācijas Discord neredzi SCDI serveri, lūdzu vēlreiz atkārto pirmo soli.

Vispirms Tev jāieiet savā SheCanDoIT profilā nospied uz pogas "Pievienoties Discord".

8) Discord aplikāciju vienmēr vari atvērt savā inteneta pārlūkā izmantojot saiti: https://discord.com/channels/@me

Ērtumam gan aicinām Tevi lejuplādēt Dicord aplikāciju savā datorā/telefonā, lai Tu nepalaistu garām nevienu paziņojumu. To vari izdarīt spiežot uz šo saiti

9) Ja vēlies pieteikties kādām mācībām, tad lūdzu atgriezies savā SheCanDoIT profilā un dodies uz sadaļu “Manas iespējas” un tur varēsi redzēt dažādus šobrīd pieejamos izaicinājumus, kuriem vari pieteikties.

Vai ir nepieciešams izveidot Discord kontu, lai iesaistītos SCDI aktivitātēs?

Jā, biedrība visu saziņu ar dalībniecēm uztur Discord platformā. Pievienojoties Discord serverim uzreiz tiksi pievienota mūsu galvenajam sarunu kanālam.

Sarunu kanālā “SheCanDoITMain” vari iepazīstināt ar sevi, atrast tīklošanās opcijas, apskatīt mācību resursus vai iesaistīties sarunās un uzdot mums un citām dāmām jautājumus saistībā ar IT/tehnoloģiju pasauli utt.

Pievienojoties jauniem izaicinājumiem vai mācību grupām tiksi iekļauta šo grupu sarunu kanālos, kur varēsi uzzināt vairāk informāciju par mācībām, uzdot jautājumus, sazināties ar citām dalībniecēm un organizatorēm.

💬 Discord ir bezmaksas saziņas lietotne un vieta, kurā Tu varēsi ne tikai sazināties ar citiem izaicinājuma dalībniekiem, bet arī rakstīt jautājumus, dalīties ar atziņām un iegūt palīdzību, kad to vajadzēs.Ja Tev vēl nav Discord profils, to vari izveidot klikšķinot šeit.

Lai pievienotos mūsu Discord serverim SheCanDoIT mājaslapā savā profilā sadaļā “Discord” spied uz pogas “Pievienoties Discord”

Ko darīt, ja pieteicos izaicinājumam, bet neredzu privāto grupu Discordā?

1) Vispirms Tev ir jādodas uz savu SheCanDoIT profilu un jāpieslēdzas izmantojot veidu kā reģistrējies pirms tam (FaceBook vai LinkedIn). Piekļūt vari spiežot uz saites vai izmantojot pogu mājaslapā "Pievienojies".

Anketa no jauna Tev nebūs jāpilda, bet varēsi piekļūt savam SCDI profilam.

2) Vispirms pārliecinies, ka esi pievienojusies mūsu galvenajam Discord kanālam. To vari izdarīt nospiežot uz pogas "Pievienoties Discord". Ja šī sadaļa Tev sagādā problēmas - lasi pamācību zem sadaļas "Kā pievienoties Discord".

3) Tālāk savā profilā Dodies uz sadaļu “Manas iespējas” app.shecandoit.lv/challenges un tur varēsi redzēt dažādus šobrīd pieejamos izaicinājumus, kuriem vari pieteikties. Katram no tiem pēc "pieteikšanās" varēsi nospiest uz pogu "Skatīties video".

4) Zem video varēsi redzēt 3 iespējas (vai vēlies mūs atbalstīt vai nē):

5) Izvēloties jebkuru no šīm opcijām Tu tiksi pievienota slēgtajai mācību grupai Discord platformā.

6) Tagad aizejot uz savu Discord profilu Tev būtu jābūt iespējai redzēt atbilstošā izaicinājuma kanālu, kas saucas atbilstoši mācību nosaukumam (piemēram Pyhton-100-soļi-pavasaris; datu-vizualizācija, JavaScript utt.)

7) Ja izdarīji visu kā šeit norādīts, bet neredzi sev šo Discord kanālu, tad atsūti ziņu mums uz info@shecandoit.lv norādot e-pastu ar kuru reģistrējies savā profilā app.shecandoit.lv/community un savu Discord lietotājvārdu.

Vai jāmāk angļu valoda, lai piedalītos izaicinājumā?

Ja vēlies piedalīties Python 100 soļu izaicinājumā, Tev ir jārēķinās, ka būs nepieciešams izmantot angļu valodu, jo šī platforma un uzdevumi nav mūsu veidoti un informācija platformā ir angļu valodā, bet aicinām Tevi no tā nenobīties!

Atceries, ka mūsdienās ir arī dažādi rīki, kas var Tev palīdzēt. Piemēram mācību platformā esošajiem apmācību video ir iespēja ieslēgt “automātiskie subtitri” - “automātiskā tulkošana (uz latviešu valodu)”

Tāpat uzdevumus Discord kopienā varēsiet pārrunāt latviešu valodā.

(Varam teikt arī no savas pieredzes - daudzi programmētāji, kas šobrīd strādā jomā kopā ar mums, angļu valodu ir iemācījušies tikai pateicoties tam, ka sāka mācīties programmēt un nācās meklēt/tulkot informāciju.)

Kā varu nokļūt savā SCDI profilā?

Savam profilam atkāroti iespējams piekļūt nospiežot pogu “Pievienojies mums” vai caur saiti:  app.shecandoit.lv/community

Ko man darīt , ja autorizējos ar nepareizo Discord kontu vai pieslēdzoties savam Discord neredzu SheCanDoIT serveri ?

Savā profilā pārbaudi ar kādu Discord kontu esi autorizējusies SheCanDoIT Discord serverim: Autorizējoties pārliecinies ar kādu kontu esi pieslēgusies Discord: