Kiberdrošības seminārs: no draudiem līdz izmeklēšanai

Jau 6.aprīlī (sestdienā) plkst. 11:00 sadarbībā ar CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju) rīkosim klātienes tikšanos un kiberdrošības uzbrukuma izspēli.

Norises formāts: Klātiene, vietu skaits ierobežots.

Adrese: Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LUMII), Raiņa bulvāris 29, Rīga


Tikšanās plāns:

  1. Ievads, leduslaušana un iepazīšanās ar SheCanDoIT un Solidaritātes projektu;
  2. Ieskats par notiekošo kibertelpā;
  3. Kiberdrošības speciālists kā profesija;
  4. Kiberdrošības incidenta izmeklēšanas spēle (1,5h)
  5. Noslēgums

Aktivitātes laikā dalībnieces iejutīsies kiber-detektīvu lomā un interaktīvā veidā pētīs un analizēs kiberuzbrukuma gaitu kādam starptautiskam uzņēmumam. Viens no izspēles centrālajiem uzdevumiem būs noskaidrot ļaundari, kas atbildīgs par uzbrukumu un tā sekām.

Lai piedalītos izspēlē, dalībniekiem nav nepieciešamas tehniskās zināšanas. Izspēle būs noderīga, lai gūtu labāku priekšstatu par kiberuzbrukumu gaitu un potenciālajiem scenārijiem. Izspēle notiek grupās.


Par runātājām:

Daina Ozoliņa jau vairāk nekā 10 gadus strādā aizsardzības un drošības jomā ar mediju, informatīvās vides analīzes un kiberdrošības jautājumiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši sabiedrības izglītošanas un apmācību pilnveidei. Pirms pievienošanās CERT.LV komandai, Daina strādājusi Aizsardzības ministrijā un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā.

Dana Ludviga ir LU datorzinātņu pētniece, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV projektu vadītāja un Informācijas sistēmu drošības analītiķe. Zinātnisko kvalifikāciju pilnveidojusi, strādājot vairākos Eiropas Savienības 7. ietvara zinātniskajos IT pētniecības un tīkla attīstības projektos, kā ietvaros arī vadījusi sabiedrisko attiecību un tirgus izpētes darba grupas. Danai ir vairāk nekā 10 gadu pieredze domēna vārdu sistēmas (DNS) pārvaldībā un kiberdrošībā.

CERT.LV misija ir veicināt informācijas tehnoloģiju (IT) drošību Latvijā. CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) ir "Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta" (LU MII) struktūrvienība, kas darbojas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas pakļautībā IT drošības likuma ietvaros.

Praktiskā informācija:

Tiks nodrošināta tēja, kafija, ūdens un uzkodas.

Dalībnieču skaits nodarbībā ir ierobežots. Pieteikšanās links ir pieejams mūsu Discord serverī sadaļā paziņojumi!

Pēc dalībnieču atlases (līdz 1.aprīlim) nosūtīsim apstiprinājuma e-vēstuli un informāciju par norises vietu un citiem praktiskiem jautājumiem! Saņemot maksimālo pieteikumu skaitu, pieteikšanās var tikt slēgta agrāk. Tādēļ aicinām nekavēties un pieteikties.

Eiropas Solidaritātes fonda projektu “We Can Do IT - Empowering Women in the Digital World” īsteno biedrība "She Can Do IT" un līdzfinansē Eiropas Savienība.