Vai esi vēlējusies pārbaudīt - vai programmēšana varētu būt domāta Tev?

Šī ir Tava iespēja iemācīties ko jaunu, saņemt atbalstu un bezmaksas pārbaudīt, vai programmēšana Tevi uzrunā!

Apgūsti Python programmēšanas valodu no nulles, sāksim ar pavisam viegliem uzdevumiem,  lai soli pa solim attīstītu Tavas prasmes - sākot no pašiem pamatiem, bet, ja tēma Tevi uzrunās -  izaicinājuma laikā tiksi jau līdz sarežgītākiem konceptiem, un uzdevumiem, kas izaicinās Tavi krietni vairāk un prasīs ilgāku piepūli.

Jā, piedalos!

Kā tas darbojas:

  • Šis izaicinājums ilgs no 4.februāra līdz 23.jūnijam.
  • 20 nedēļu laikā mēs izpildīsim 100 uzdevumus Python programmēšanas valodas apguvei.
  • Visu izaicinājuma laiku kopīgi viena otru atbalstīsim un iedvesmosim mūsu Discord kanālā!

Ko saka iepriekšējās dalībnieces?

Izaicinājums ļoti patika. Tas, ka Discord kanālā bija iespēja saklikšķināt, ka pabeigts ar visiem plānotajiem datumiem ļoti palīdzēja nepalaisties un noturēt sevi pie solījuma. Ļoti novērtēju visu community atbalstu, komunicēšanu un mazos mile-stone pasākumus :)

Šis izaicinājums man pierādīja, ka varu programmēt, ka viss ir sasniedzams. Turpināšu mācīties citas valodas un opcijas un ceru drīz vien jau ielauzties IT pasaulē.

No sākuma likas, ka ir pārāk viegli uzdevumi, bet jo tālak, jo foršāk un interesantāk. Tieši par Replit uzdevumiem nedaudz nepatika, ka pēdējos uzdevumos nav atjaunota informācija jo daudz kas jau ir pamainījies. Bet ļoti forši , ka vienmēr bija atbalts, un Alise vienmēr meģināja izpildīt uzdevumus uz priekšu, lai mums būtu papildus informācija un ieteikumi, ko varam mainīt, kā pareizāk un tml. Izaicinājums ir noderīgs ikvienam, kas tikai sāk savas gaitas programmēšanā, vai meklē papildus zunāšanas. Man tas bija noderīgi, lai es saprastu ka nav jābaidas pāriet uz citu valodu pirms nav labi apgūta vismaz viena valoda. Manā gadījumā tā bija Java, tagad saprotu, ka galvenais jau saprast loģiku, un tad vairs strapības ir semikols rindas beigās, vai nav :)

Paldies! Šis bija ļoti forši. Bez kopienes diez vai būtu izaicinājumu pabeigusi tik ātri, ja nu būtu Replit uzgājusi citā ceļā. Pie tam iespēja salīdzināt, kā citi cilvēki izprot/izpilda uzdevumu ļāva no sevis izdabūt vēl labāku rezultātu!

Man personīgi izaicinājums iedeva zināšanas par mājaslapu veidošanu, API un web scraping. Bet arī sākumam nebija ne vainas, tas ļāva atkārtot un nostiprināt jau zināmo.

Darbā jau tagad saskaros ar Python (vairāk gan datu analīzē), tomēr redzu, ka iegūtās zināšanas pavērs plašāku izdarāmo lietu loku.


Just completed the #100daysofcode challenge, and it's surreal! I got so used to spending evenings with databases, libraries, and values, that I'm not sure it'll be easy to switch to Christmas movies now!🎄

Was it worth it? Yep, but bear in mind that it will take much more than just 15 minutes per day. You get to build fun programs, create some blog pages, your own LinkTree, customized Spotify player, scrape pages for information, schedule newsletters, and more. A solid base to figure out what in the vast IT world is of interest to you and plan your next steps.

Switching careers to IT isn't my dream, but understanding daily IT functions, from webpage design to password management, boosts my tech confidence – and this is why I joined the challenge in the first place. 💻😍Big thanks to SheCanDoIT for all the support! Excited for your next activities and events! #womenintech

Kopumā izaicinājums ļoti patika un bija interesanti! Bija kārtīgs "emotional rollercoaster" un bija brīži, kad gribējās pamest šo izaicinājumu. Ļoti priecājos, ka to neizdarīju, jo tās zināšanas, ko ieguvu, un cilvēkus, ko iepazinu, ir lielākā bagātība šajā izaicinājumā. Noteikti šāda veida izaicinājumi ir noderīgi gan tiem, kuri grib vai apsver ieiet IT nozarē (apskatot vai patīk tieši pati programmēšana kā tada vai nē) un tiem kuri grib iemācīties jaunas valodas vai atsvaidzināt vecas zināšanas.

Vēlreiz paldies par šāda veida iniciatīvu - esmu pārliecināta, ka es viena pati nekad neko šādu neizdarītu. Man ļoti patīk šādā veidā mācīties jaunas, noderīgas lietas, lai attīstītos IT nozarē un uzpucētu savu CV un paplašinatu savas iespējas dabūt jaunus projektus (manā darbā). Labprāt piedalītos arī citos izaicinājumos!

Izaicinājums man ļoti patika. Protams, es varēju arī pati mācīties, bet mācīties kopā bija daudz efektīvāk. Ļoti palīdzēja tas, ka vajadzēja atzīmēt savu progresu discordā. Plānoju mācīties tālāk, pēc iespējas mainīt savu karjeru.

Mācību platforma

  • Kopīgi pildīsim uzdevumus mācību platformā Replit. Tā ir labākā vieta, kur iemācīties kodēt, jo nav nepieciešama atsevišķa programmatūru iestatīšana, kas nozīmē, ka Tev nekas nebūs jālejupielādē, jāiestata vai jāinstalē. Tev būs nepieciešams tikai dators.
  • Izaicinājumu katra dalībniece varēs iet savā tempā, bet katru nedēļu aicināsim dalībnieces izpildīt 5 uzdevumus. Tev būs iespēja pildīt uzdevumus, kad Tev tam ir laiks - arī vairākus uzdevumus vienā dienā un citā brīdī paņemt pauzi.
  • Sākotnēji uzdevumu izpildei būs nepieciešamas 15-30 min, bet vēlāk uzdevumi kļūs sarežģītāki un prasīs vairāk laika (uz beigām tās var būt pat 1,5h).
  • Izaicinājums ir paredzēts, lai pakāpeniski attīstītu Python prasmes, sākot no pašiem pamatiem līdz progresīvākām koncepcijām - zināšanas par mājaslapu veidošanu, API un web scraping. Kā minējām - tas ir lielisks veids, lai pārbaudītu, vai programmēšana Tevi uzrunā!
  • Vēršam uzmanību, ka šī platforma un uzdevumi nav mūsu veidoti un informācija platformā ir angļu valodā, bet aicinām Tevi no tā nenobīties! (Varam teikt arī no savas pieredzes - daudzi programmētāji, kas šobrīd strādā jomā kopā ar mums, angļu valodu ir iemācījušies tikai pateicoties tam, ka sāka mācīties programmēt un nācās meklēt/tulkot informāciju.) Atceries, ka mūsdienās ir arī dažādi rīki, kas var Tev palīdzēt. Piemēram mācību platformā esošajiem apmācību video ir iespēja ieslēgt “automātiskie subtitri” - “automātiskā tulkošana (uz latviešu valodu)”.
  • Svarīgākais - Tev būs iespēja saņemt atbalstu no kopienas, lai iedrošinātu un palīdzētu Tev šajā ceļā!
Jā, piedalos!

Pievienotā vērtība - kopiena!

Vai tu zināji, ka piedaloties izaicinājumos vai veidojot jaunus ieradumus kopā ar citiem, ievērojami palielinās Tava iespēja pieturēties pie tiem? Pētījumi liecina, ka sociālā atbildība un kopīgā motivācija, kas rodas kopienas vidē, var ievērojami stiprināt tavu apņemšanos un veicināt mērķu sasniegšanu.

Discord ir bezmaksas saziņas lietotne un vieta, kurā Tu varēsi ne tikai sazināties ar citiem izaicinājuma dalībniekiem, bet arī rakstīt jautājumus, dalīties ar atziņām un iegūt palīdzību, kad to vajadzēs.

Atbalstoša kopiena ir viena no mūsu biedrības pamatvērtībām. Piesakoties izaicinājumam Tu tiksi pievienota mūsu kopīgajam sarunu kanālam “SheCanDoITMain”. Mūsu Discord kanāls būs vieta, kur (arī pēc izaicinājuma) varēsi saņemt godīgas atbildes uz dažādiem jautājumiem par darbu IT jomā, kur uzzināt par dažādiem resursiem/mācībām un saņemt atbalstu savā ceļā.

Par visu vairāk pastāstīsim tiešsaistes sazvanā - 4.februārī plkst. 18:00(Saiti uz video zvanu atradīsi mūsu Discord kanālā.)

Jā, piedalos!

Kā piedalīties?

Piereģistrējies mūsu kopienā ar savu Facebook vai LinkedIn profilu un aizpildi nelielu anketu par sevi. Parasti 24 h stundu laikā apstiprināsim Tavu profilu

Pirms piesakies izaicinājumam, nospied pogu: "Pievienoties Discord" savā profilā. Tas Tev ļaus pievienoties mūsu galvenajam Discord kanālam.

Savā profilā norādi, ka vēlies piedalīties “Python 100 soļu” pavasara izaicinājumā.
Pēc 1.februāri redzēsi iespēju noskatīties nelielu ievada video un tad varēsi nospiest pogu pievienoties šī izaicinājuma Discord kanālam.
Tieši šajā Discord kanālā pārrunāsim katras dienas uzdevumu, neskaidrības, labākos risinājumus utt.

Praktiskie jautājumi:

Dalība izaicinājumā ir bez maksas, lai piedalītos izaicinājumā Tev ir jābūt reģistrētai Discord platformā.
Discord ir bezmaksas saziņas lietotne. Tā nodrošina teksta, balss un video tērzēšanu un atbalsta privātas ziņas, grupu ziņojumus u.c. funkcionalitātes. Ja Tev vēl nav Discord profils, to vari izveidot klikšķinot šeit.
Discrod aplikāciju vari izmantot gan interneta pārlūkā, gan to lejuplādēt https://discord.com/download