Alise Alka

Alise Alka

Software Developer

Aizrauties ar programmēšanu es sāku, kad gribēju sajust stabilitāti. 3 gadus strādāju par frizieri, biju nodaļas asistente Anglijā noliktavā, palīdzēju veidot kafejnīcu ķēdi Latvijā, esmu pat tīrījusi mājas, strādājusi EVO, sāku studēt statistiku LU, bet sapratu, ka 4 gadus to mācīties un pēc tam pa zemu algu sākt strādāt man neder. Es jau ilgi meklēju iespēju, kā ātri kaut ko apgūt, lai varētu pietiekoši ātri uzsākt strādāt. Java pamatu apguve vietnē Udemy izraisīja manu interesi, un es zināju, ka man ir jāturpina pilnveidoties šajā jomā.

Izvēloties programmēšanu kā pamatdarbu, tika nodrošinātas manas vēlmes: laba alga, nebeidzama izaugsme un atbalstoša kopiena. Biju dzirdējusi un darbā arī sapratu, ka programmēšana nav tikai 8 stundas koda rakstīšana. Vienlīdz svarīga ir arī liela izpēte internetā, jaunu tehnoloģiju apguve un iesaiste sapulcēs. Izaugsme šajā jomā ir aizraujoša un izaicinoša.

Sākumā mani lielākie izaicinājumi bija pierast pie vides un šaubas par sevi (jo mans background bija nestandarta). Humors tāds, ka tā sevi redzēju tikai es. Bet man nepatīk justies kā iesācējai un es cenšos sevi pilnveidot visu laiku. Es uzskatu, ka ikviens var strādāt IT jomā, un stereotipiem nevajadzētu nevienu aizkavēt. Mūsu darbs runā pats par sevi. Mans spītīgais, neatlaidīgais raksturs, patiesums un cenšanās visu izdarīt pietiekami labi šajā profesijā ļoti noder. Ja man kāds pasaka nē vai, ka es kaut ko nevarētu izdarīt, es aizeju un izdaru.

Strādāju jau 4 gadus par programmētāju.