Annija Ceriņa

Annija Ceriņa

Software Developer

Šobrīd rit trešais gads kopš esmu nonākusi IT sfērā. Nodarbojos gan ar backend, gan frontend programmēšanu.

Īsumā par to, kā nonācu IT sfērā. Ilgus gadus strādāju iepirkumu sfērā, darbs mani apmierināja, taču visu laiku bija tā iekšējā sajūta, nemiers, ka kaut ko gribas mainīt , ka neesmu īsti pareizajā vietā. Tad pienāca moments, kad dažādu apstākļu sakritību pēc aizgāju no iepriekšējā darba.

Sapratu, ka ir īstais laiks ko mainīt savā dzīvē, izdarīt to, ko gribēju izdarīt jau sen - iemācīties programmēt. Zināšanas man bija praktiski nekādas, vien biju dzirdējusi, ka ir dažādas programmēšanas valodas, frontend un backend programmēšana, viss. Pa galvu šaustījās visādas domas, bailes par nezināmo, kā būs, vai man izdosies un visi tie aizspriedumi. Par spīti visam, nolēmu riskēt. Sekoja smags darbs vairāku mēnešu garumā, no rīta līdz vakaram, bez brīvdienām, caur asarām un priekiem, lai apgūtu pašus pamatus. Tās sajūtas nav aprakstāmas, kad sāka kaut kas arī izdoties, kā arī interese apgūt vēl vairāk tikai auga. Tad pienāca nākamais grūtais moments, atrast darbu.

Kāds laiciņš pagāja to vien darot, kā sūtot cv, piedaloties pārrunās, pildot no uzņēmumiem saņemtos mājas darbus. Atkal bailes, neziņa, uztraukums, jo neviens darba piedāvājumu neizsaka, bet cerība un pūles nezuda, kas arī attaisnojās. Vienā dienā saņēmu uzaicinājumu uz atkārtotām pārrunām, un ir, darba piedāvājums ir! Sajūtas atkal neaprakstāmas, aiz priekiem asaras bira. Līdz pat šim brīdim esmu ļoti pateicīga uzņēmam, kurā strādaju vēl aizvien, par man doto iespēju. Kad sāku strādat, protams, sākums ne pa visam nebija viegls, atkal daudz izaicinājumu, daudz kas jauns, bailes par to, ka varētu tikt atlaista, ja kaut kas neizdosies. Ar lielu gribasspēku, pacietību un interesei pret to, ko daru, viss izdevās. Arī šobrīd nereti mācības turpinās, jo šajā sfērā ir tik daudz ko apgūt, kas visu laiku rada jaunu interesi un aizrautību pret to, ko daru. Tādēļ es noteikti iesaku jebkuram pamēģināt, ja ir radusies interese nonākt IT sfērā. Te neiet runa tikai par plašo darba tirgu un algas apmēriem, bet arī par plašām izaugsmes iespējām, milzīgu pašizaugsmi un pats galvenais, fantastiskām emocijām, kādas izraisa šis darbs! Lai veicas!